fbinstvyt
0
Grozs
 x 
Iepirkumu grozs tukšs
    +371 23 22 88 98     +371 22 13 41 99

Dabīgie materiāli

 

pp01

Vilna: vilnas sari atgriežas iepriekšējā stāvoklī pēc to saspiešanas (deformācijas) tādēļ tie ir īpaši izturīgi un ērti. Tie ir arī ļoti izturīgi pret traipiem, putekļiem un uguni, taču tie nav izturīgi pret mitrumu. Parasti tie ir ļoti dārgi.

Kokvilna: Kokvilna ir vilnas alternatīva ar lētāku cenu. Šie bieži plakani austie paklāji ir salīdzinoši izturīgi, tai pat laikā mīksti, un tos var mazgāt veļas mašīnā.

Zīds: Lai arī zīda paklāji ir ļoti dārgi, tie ir izsmalcināti mīksti un pārsvarā ir ar sarežģītu smalku zīmējumu līdz pat vissīkākajām detaļām. Tīrīšanu ieteicams veikt tikai profesionāļiem, neskatoties uz to var ātri novalkāties, tāpēc iesaka tos turēt vietās ar mazu noslogojumu.

Džuta un Sizala: Šie dabīgās šķiedras paklāji ir izturīgi un par pieņemamu cenu. Sizala var būt ar rupjiem sariem, bet ir izturīgāka un vieglāk mazgājama nekā maigāk esošā džuta. Abus materiālus parasti krāso ar zemes toņiem un prasa rūpīgu tīrīšanu.

Bambuss un jūraszāles: 100% dabīgi un videi draudzīgi, šie paklāji ir ļoti izturīgi pret ārējiem vidi, nebaidās ūdeni, un grūti smērējās. Viņu struktūra ir stingra un grūti krāsojās, tāpēc pieejamās krāsas ierobežotas.

Kaņepes: Nesmērējās, nebaidās mitrumu , izturīgs materiāls. Kaņepju paklāji ir piemēroti lielam noslogojumam un mājās kur mīt mājdzīvnieki. Kaut arī šie paklāji nav tik mīksti kā vilna vai kokvilna, šiem paklājiem ir daudz pieņemamāka cena un vienkāršāka kopšana nekā vilnai vai kokvilnai.

Sintētiskie materiāli:

Polipropilēns (Sintētiskā vilna): paklāji absorbējoši, mīksti un tos var atļauties jebkurš. Tie ir izturīgi pret traipiem, tos ir viegli tīrīt un tie var atrasties gan iekštelpās, gan ārpus tām. Tomēr ķīmiskā sastāva dēļ tie viegli uzliesmo, tāpēc tos nevajadzētu turēt tuvu lielam karstumam, piemēram, krāsnīm un kamīniem.

Poliesters: šiem paklājiem ir tādas pašas priekšrocības un trūkumi kā polipropilēna paklājiem, vienīgi tiem būs nedaudz īsāks kalpošanas laiks. Mikro šķiedru paklāji, kas ir viegli, izturīgi un mīksti (bet arī ļoti labi absorbējoši), bieži vien ir izgatavoti no poliestera.

Neilons: neilons ir viens no visizplatītākajiem paklāju materiāliem tā daudzpusības un pieejamības dēļ. Tas ir līdzīgs poliesteram, izņemot to, ka tas ir mazāk izturīgs un to ne vienmēr var mazgāt veļas mašīnā.

Veikals neilona apgabala paklāji

Viskoze (mākslīgais zīds): viskoze ir mākslīgais zīds, šie paklāji parasti ir bezgala skaisti un par saprātīgu cenu, taču ārkārtīgi trausli un baidās ūdeni.

Mākslīgās kažokādas: ja vēlaties izvairīties no mājokļa īstas dzīvnieka ādas, lieliska alternatīva būs biezs, mīksts mākslīgās āda paklājs, kas izgatavots no akrila šķiedrām un zamšādas. Lai arī tie viegli kļūst netīri, tos var mazgāt veļas mašīnā.

Īsta āda:

Aitāda: Mitrums, saules gaisma, traipi vai mazgāšana veļas mašīnā var būt liktenīga greznajam paklājam. Šie dārgie paklāji ir piemēroti kā dekori vietās ar mazu noslogojumu.

Govs āda un āda: šie unikālie, stilīgie paklāji var būt dārgi un nav diez ko izturīgi pret ūdeni vai cietiem šķidrumiem, taču nebaidās lielu noslogojumu un ir viegli kopjami.

 

Rūpnieciski izgatavoti:

Elektriskās stelles: izgatavošanas metode ļauj radīt sarežģītas pakāpes zīmējumus par krietni zemākām cenām nekā roku darbs.

Ar rokām izgatavoti:

Ar rokas mašīnu austie (Tufted) : Šie smalko detalizēto saru paklāji ir mīksti, ar smalku tekstūru un salīdzinoši izturīgi.

dm 1

Stellēs austie (Hand-Knotted): ir vieni no izturīgākajiem, tehniski sarežģītākajiem un dārgākajiem pasaulē paklājiem pasaulē.

dm 2

Cilpotie (Looped/Hooked): Šo paklāju pavedieni beidzas ar cilpām, nevis ar apgrieztiem sariem, tāpēc tie mēdz būt stingrāki un blīvāki nekā ar rokām austie paklāji.

dm 3

Pītie (Braided): Paklāju dzija ir ļoti blīvi, cieši viena pie otras, pīta, lai izveidotu izturīgus, un ļoti stingrus paklājus.

Plakanais pinums (Flatweave): lieliski piemēroti lai veidotu vairākos slāņos, cieši austi, plāni, elastīgi un bieži vien zīmējums ir abpusējs. Ļoti plaša un koša krāsu palete un zīmējumu dažādība.

© 2019 - 2023 Paklāji un Paklāji.

DĀVANU KARTES PASŪTĪŠANA

Paldies par Jūsu vēstuli!

Paldies par Jūsu vēstuli! Tuvākajā laikā ar jums sazināsies administrācijas pārstāvis

Uzdot jautājumu

Contact us

Your message has been sent sucessfully